Úspěšná akvizice skupiny DITHERM portugalským investorem L.T.T. Group

1. srpen 2018

Tým Rentsch Legal poskytl své služby portugalské strojírenské skupině zaměřující se na termální technologie, L.T.T. Lizmontagens Thermal Technologies při akvizici akcií společnosti DITHERM a.s. Skupina DITHERM, do které patří také slovenská dceřiná společnost TERMOSTAV Bratislava, se tak začlenila do mezinárodní portugalské skupiny L.T.T. Group, čítající na 28 společností po celém světě.


Akvizice DITHERM byla ze strany L.T.T. Group vyústěním expanze podnikatelských aktivit skupiny na trhy střední a východní Evropy, na které skupina L.T.T. Group získá díky úspěšné akvizici přístup. Obě společnosti skupiny DITHERM budou moci navíc čerpat know-how celé skupiny L.T.T. Group. Dosavadní vlastník DITHERM zůstává ve vedení společnosti i po realizované akvizici.

 

DITHERM je jednou z největších společností na českém a slovenském trhu působících v oblasti žáruvzdorných vyzdívek kotlů a pecí a na trhu se pohybuje od roku 1995.


Rentsch Legal pro klienta provedl právní due diligence skupiny DITHERM, připravil veškerou transakční dokumentaci, vyjednával podmínky akvizičního financování s bankou zajistil hladký průběh celé transakce. V rámci projektu Rentsch Legal spolupracoval s advokátní kanceláři Malata, Pružinský, Hegedüš & Partners, která provedla právní prověrku společnosti TERMOSTAV Bratislava a se společnosti ASB Group, která provedla finanční a daňovou prověrku celé skupiny DITHERM. Skupinu DITHERM při prodeji zastupovala kancelář Rödl & Partner.

Zajímá Vás naše práce a výsledky? Dejte nám to vědět!